SHE Specialist

Te invitam sa ni te alaturi intr-o echipa de tineri profesionisti, ambitiosi, orientati catre performanta, intr-un mediu in care sa iti dezvolti in mod continuu cunostintele in domeniu.

Din acest rol, vei coordona  activitatile de instruire in domeniul SSM si S.U. ale angajatilor si ale contractorilor din fabrica FrieslandCampina Cluj-Napoca, implicandu-te proactiv in alinierea acestora la politica de safety (siguranta si sanatate in munca). De asemenea, vei urmari indicatorii de mediu pentru implementarea politicii de mediu cascadata de la nivel de Grup la nivelul fabricii de care raspunzi.

Activitatea departamentului de Safety/Health/Environment este prioritara pentru noi. De aceea, daca consideri ca:

  • Ai o viziune de ansamblu si te poti identifica cu scopul nostru "Nourishing by Nature"
  • Ai o orientare catre client, esti capabil sa actionezi cu rapiditate si agilitate pentru a atinge cele mai bune rezultate
  • Iti asumi responsabilitatea pentru munca ta si cauti in continuu noi oportunitati de a provoca schimbarea si de a deveni Agent al Schimbarii,
  • Ai minim un an experienta într-o poziție similară;
  • Cunostiinte temeinice a legisației aplicabile in domeniu;
  • Minim pregatire medie in Securitate si Sanatate in Munca
  • Si folosesti limba engleza,

... ne dorim sa te cunoastem :)

Mai conteaza sa fim pe aceeasi lungime de unda, sa impartasim valori comune si aspiratii asemanatoare.

Was wir erwarten

Candidatul cautat de noi are:

  • Studii superioare tehnice;
  • Minim un an experienta in domeniul într-o poziție similară;
  • Cunoasterea temeinică a legisației aplicabile în domeniu;
  • Minim pregatire medie in Securitate si Sanatate in Munca (curs 80 ore).  Pregatire superioara in domeniul SSM constituie un avantaj;
  • Limba Engleza, minim nivel mediu;
  • Experiență în evaluarea riscurilor constituie un avantaj;
  • Calificare de Cadru Tehnic PSI constituie un avantaj;
  • Experientă în audituri  constituie un avantaj;
  • Bun organizator; spirit de ordine şi disciplină;
  • Exigent în privinţa activităţii proprii;
  • Abilități dezvoltate de training;
  • Carnet de conducere Cat. B

Dar daca nu bifezi criteriile de mai sus, nu te descuraja. Pentru noi conteaza si potentialul, crestem impreuna.

Was wir bieten

Încredere
Avem încredere în tine și in faptul ca, cunoștințele tale vor face diferența în compania noastră.

Autenticitate
Credem că atunci când rămâi fidel naturii tale, vei profita la maximum de potențialul tău natural. Felul tau de-a fi este esența prețioasă a ceea ce ești ca om si profesionist.
Este setul de convingeri care determină modul în care faci ceea ce faci și ceea ce vrei de la viață.
Recompensăm inițiativa
Credem că putem face lucruri marete împreună. De aceea ne sprijinim colegii sa indrazneasca sa vina cu idei care sa ne ajute in dezvoltarea continua a companiei si nu numai.
Autonomie și dezvoltare
Susținem dezvoltarea continuă a colegilor noștri, indiferent de rolul lor. Oferim experiențe de învățare autentice și proiecte de impact.
Ne plac colegii autonomi și încurajăm luarea deciziilor chiar și la cel mai de jos nivel - fiecare dintre noi face parte din succesul FrieslandCampina România.
Apreciem punctele forte ale fiecăruia și le maximizăm implicându-ne în proiecte relevante.
Ne implicăm pentru că ne pasă
„Hrana pentru ziua de mâine” înseamnă pentru noi să luăm un rol activ în pregătirea pentru viitor. Atât în cadrul companiei, cât și în comunitate, careia îi aparținem.
Echilibru Între viața profesională și cea personală. Dacă ești bine, suntem bine. Dacă ești fericit acasă, aduce-ți fericirea la serviciu. Lucrurile care contează pentru tine nu vor fi niciodată neglijate.

Și dacă inca nu te-ai convins, te asteptam sa ni te alaturi pentru:

  • A face parte dintr-o echipa tanara, energica si deschisa,
  • A lucra cu colegi cu experiență și seniori, dornici să-i ajute si sa ii invete pe ceilalți,
  • O cultură bazată pe valori puternice, comunicare deschisă și feedback,
  • Autonomie și spațiu de exprimare și experimentare,
  • Mediu de lucru dinamic, creștere accelerată, atmosferă plăcută și informală,
  • Mandria de a fi asociat cu branduri care fac diferenta pe piata: Napolact & Campina!

Stellenbeschreibung

Ce va face viitorul ocupant al acestui rol in compania noastra?

  • Participa la diferite audituri si controale specifice, stabileste planul de audituri interne si monitorizeaza modul de realizare a acestora;
  • Asigura elaborarea instructiunilor de securitate si sanatate in munca pentru posturile de munca si/sau activitati desfasurate in cadrul institutiei;
  • Propune imbunatațiri in materie SSM/SU/PM/Mediu;
  • Asigura organizarea comitetului de securitate si sanatate in munca si urmareste implementarea actiunilor preventive si corective;
  • Executa instructajul introductiv general si participa la instructajul periodic;
  • Urmareste respectarea normelor interne de Securitate si Sanatate in Munca de catre contractorii aflati in locatie;
  • Comunica cu autoritatile din domeniu si raporteaza situatia existenta catre managerul national;
  • Gestioneaza relația cu cabinetul de Medicina Muncii;
  • Asigura implemetarea normelor de securitate si sanatate in munca si situatii de urgenta;
  • Colaboreaza strans cu toate departamentele din cadrul fabricii din Cluj-Napoca.
Bei FrieslandCampina glauben wir an ein Arbeitsumfeld, in dem alle Mitarbeiterinnen und Mitarbeiter sich selbst treu bleiben und sich gestärkt fühlen, ihr Potential vollständig zu entfalten. Wir akzeptieren Unterschiede und begrüßen Bewerbungen unabhängig von Geschlechtern, Religion, Rasse, sexueller Orientierung, Alter, Behinderungen oder Nationalitäten. Wenn das, was wir sind, zu dir passt, bewirb dich gerne, auch wenn du möglicherweise nicht alle Anforderungen der Rolle vollständig erfüllst.

Pentru milioane de oameni, zilnic, suntem mai mult decat o companie de Produse proaspete. Pentru fermierii nostri, pentru angajatii nostri, pentru comunitatile pe care le deservim, pentru afacerile cu care lucram si pentru oamenii carora le aducem fericire, FrieslandCampina inseamna mai mult. Pentru ei nu este doar despre ceea ce facem ci despre cine suntem.

Valorizam oamenii talentati care vor sa contribuie la ceva mai inalt decat ei, indiferent de cat de diversi sunt. Incurajam fiecare membru al echipei FrieslandCampina sa ia decizii de care sa beneficieze intreaga companie. In FrieslandCampina avem autonomie asupra carierei noastre si actionam in consecinta. Avem incredere ca orice angajat face o diferenta prin rolul lui si influenteaza intregul lant. Sa lucrezi la FrieslandCampina inseamna sa contribui la o lume mai buna.

Kontakt

Roxana-Eleonora Macarie

1  /
JOB-ID: 53613 | SHE Specialist, Romania
Basic information

Bewirb Dich auf diese Stelle

Bitte mache hier deine Angaben.

* Erforderliche Angaben

Filesize cannot exceed 7MB.
Filesize cannot exceed 5MB.
Filesize cannot exceed 10MB.

Bist Du sicher, dass Du das Bewerbungsverfahren abbrechen möchtest?

Schließe den Prozess ab, indem Du auf den Button klickst, oder teile die Stelle.